Szybki kontakt:

 

mail: biuro@zielonyczas.org

2014-12-09 14:12:48


    Z wielką radością pragniemy poinformować o wręczeniu kolejnych „Certyfikatów Ekologiczności” dla szczególnie wyróżniających się placówek w województwie mazowieckim:
-Przedszkola Niepublicznego PRZYJACIEL przy ulicy Drwali 10 A w Warszawie
-Filii Przedszkola Niepublicznego PRZYJACIEL przy ulicy Poezji 19 w Warszawie
-Żłobka Niepublicznego PRZYJACIEL przy ulicy Poezji 19 w Warszawie

    Nasz certyfikat to symbol wysokiej jakości działań na rzecz środowiska, a także edukacji najmłodszych w dziedzinie ekologii.
Powyższe placówki spełniły nasze oczekiwania w 100%
Wymagało to  niewielkich zmian w organizacji i w dotychczasowych działaniach przedszkoli i żłobka.

    Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która stwarza dzieciom jak najlepsze warunki do zabawy i nauki, w łatwy i zabawny sposób przedstawiła przedszkolakom zasady ekologii i ciekawostki, jak mogą polepszać środowisko, żyjąc w zgodzie z przyrodą.

    Wyrazy uznania należą się kadrze przedszkoli i żłobka, a w szczególności:
- właścicielce żłobka przy ulicy Poezji 19, Pani Annie Nikodem
- dyrektorce przedszkola oraz żłobka przy ulicy Poezji 19 , Pani Katarzynie Kaczmarskiej
- właścicielce przedszkoli przy ulicy Poezji 19 i Drwali 10 A, oraz dyrektorce przedszkola przy ulicy Drwali 10 A, Pani Marlenie Nikodem.

    Przedszkola PRZYJACIEL spełniły wysokie normy i wytyczne związane z ekologią.
Działania edukacyjne na temat ekologii realizowane były we wszystkich grupach wiekowych przedszkolaków. Dzieci z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach. Przez zabawę nauczyły się jak ważne jest bycie EKO
Dało nam to gwarancję, że w przyszłości dzieciom nie będzie obojętny los środowiska i będą przykładać większą uwagę na przykład do segregacji śmieci czy zużycia wody.
    W Żłobku Niepublicznym PRZYJACIEL  należy wyróżnić wyspecjalizowaną kadrę i opiekunów dzieci, którzy dbali o wychowanie dzieci w ekologiczny sposób.


    Uzyskanie "Certyfikatu Ekologiczności” wymagało dużego zaangażowania we współpracę dzieci z opiekunami i opiekunów z kadrą. Przez to dużo łatwiej było osiągnąć cel - nauczyć maluchy szacunku dla środowiska. Zwiększyło to też zainteresowanie nauczycieli w dziedzinie ekologii.

Czytaj całość zwiń
2014-12-04 12:57:16

W najbliższym czasie kolejne placówki z Radości i Falenicy zostaną wyróżnione "Certyfikatem Ekologiczności".

Czytaj całość zwiń
Pierwsze certyfikaty
Pierwsze certyfikaty
2014-09-15 23:46:25

Dwa pierwsze przedszkola z Warszawy uzyskały certyfikaty "Przedszkole przyjazne środowisku", które zostaną wręczone do 15 października.

Czytaj całość zwiń